Bezpieczeństwo na obozie.

Lato to okres, kiedy starsze dzieci chcą gdzieś wyjechać w gromadzie równolatków. Rodzicom może być ciężko zaaprobować to, że dorastające pociechy nie chcą już spędzać wakacji w ich towarzystwie, a wolą zawierać kolejne znajomości, których zawieranie jest ważne na tym etapie dorastania. Najważniejszym aspektem, nad jakim powinniśmy się zastanowić jest to, co zdołamy i powinniśmy uczynić, aby ze spokojem wysłać dziecko na takie ferie by było bezpieczne i szczęśliwie po koloniach wróciło do domu.
2Nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się z dzieckiem w czasie naszej nieobecności, ważnym jest jednak, aby dziecko należycie przygotować na wyjazd. Ferie, pogodnie, lato… te wszystkie kwestie sprzyjają podejmowaniu przez dziecko przeróżnych działań, jakie niekoniecznie są dla niego przeznaczone. Jedyne co zdołamy uczynić to zminimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacji po przez wybranie zaufanej instytucji. Powinno się zapoznać kadrę, z jaką dziecko pojedzie na kolonie oraz przede wszystkim powinno się rozmawiać z dzieckiem.
Jako rodzic musisz uświadomić mu niebezpieczeństwa płynące z różnych zachowań, dlatego że nie wiadomo w jakim towarzystwie będzie się obracało, a dzieciom w odmiennym wieku przychodzą do głów rozmaite pomysły.
Absolutną bazą jest bezpieczeństwo techniczne to oznacza np, czy miejsce, w jakim dziecko będzie pełni wszystkie wzorce, karty kwalifikacyjne budynków, przyzwolenie i dokument z kuratorium, że dany organizator może przeprowadzać w tym miejscu obozy.
Dobrze jest zapewnić dziecku możliwość skontaktowania się w dowolnej chwili z nami, zawsze gdy będzie odczuwało taką potrzebę.
Dopełniając tych warunków możemy być spokojni, że dokonaliśmy wszystko co mogliśmy zrobić, aby umożliwić dziecku bezpieczny wyjazd.