Pierwsze kolonie dziecka.

Decyzja o posłaniu dziecka na pierwsze wakacje poza budynkiem bez rodziców jest niesłychanie ciężka, ale każde dziecko musi nauczyć się radzić| sobie bez rodziców, natomiast tego rodzaju wyjazd to idealna sposobność. Jak przygotować siebie i malucha na niniejszą przygodę? W kilku elementach postaram się zaprezentować najistotniejsze moim zdaniem porady w takiej sprawie.
141. Rozmowa z dzieckiem o wyjeździe. Najważniejsze jest aby wpoić dziecku zaufanie do wychowawcy, dziecko musi wiedzieć, że to postać, do której zawsze może się zwrócić o ile ma kłopot.
2. Spróbuj wyszkolić dziecko przed wyjazdem kilku w największym stopniu przydatnych umiejętności (o ile jeszcze ich nie nabył) takich jak krojenie mięsa przy obiedzie czy zrobienie sobie kanapki.
3. Daj dziecku telefon, zastrzeż, że może zadzwonić do Ciebie w dowolnej chwili to da mu poczucie bezpieczeństwa. Lecz sam powstrzymaj się przed dzwonieniem co kilka godzin i sprawdzaniem czy aby wszystko jest w porządku.
4. Koniecznie spisz numery wychowawców, namiar i telefon do ośrodka. Dziecko też powinno mieć je przy sobie.
5. Do pakowania torby na kolonie zaangażuj dziecko. Niech weźmie swoje ulubione ubrania, radzi się, decyduje- to nauczy je niezależności, a jednocześnie będzie wiedziało co wzięło ze sobą, np. przy zmianie pogody.
6. Kieszonkowe- każde dziecko powinno posiadać trochę pieniędzy przy sobie chociażby po to, aby kupić pamiątki. Ważnym jest aby nie było ich zbyt dużo. Możesz dać część w kopercie pedagogom aby dali je np. w drugim tygodniu dla dziecka.
To pewnie najważniejsze aspekty, o których powinno się pamiętać. Po odpowiednim przygotowaniu maluch będzie miał sporo zabawy z wyjazdu, natomiast oboje nawet nie zauważycie kiedy wróci do domu.